fbpx

dla kogo

Wybierz swoją specjalizację

Skaner wewnątrzustny oferuje wiele możliwości podczas codziennej pracy. Może być wykorzystywany przez wielu specjalistów. Ułatwia on komunikację między gabinetem a laboratoriami, przy czym nie ma opłat za tzw. oprogramowanie "in box". Urządzenie pozwala również na przedstawienie wizualizacji pacjentowi. Oprogramowanie dostarczane ze skanerem pomaga m.in. w diagnostyce i planowaniu leczenia. Skaner może być wykorzystywany w ortodoncji, implantologii i chirurgii, protetyce, stomatologii, czy też w laboratoriach. Sprawdź, co zapewnia skaner w każdym z tych obszarów!

Ortodoncja

HELO skanery grafiki na www

Diagnostyka

Pełne skanowanie obu szczęk trwa w przedziale 2-4 minut i daje natychmiastowy materiał poglądowy. Pliki ze skanera można łatwo zamienić w modele diagnostyczne DDP-Ortho i korzystać z ich szerokich zastosowań. Skaner Polorto wykorzystuje technologię światła strukturyzowanego, dzięki czemu skanowanie jest bardzo szybkie i precyzyjne. Rezultaty można zapisać w formie 2D i 3D i w prosty sposób przeglądać historyczne skany.

Leczenie aparatami stałymi

Skanery umożliwiają błyskawiczną komunikację z laboratorium i przesłanie pliku celem przygotowania cyfrowego modelu diagnostycznego pacjenta DDP-Ortho. W efekcie lekarz ma łatwy dostęp do wykonania indywidualnie projektowanych aparatów stałych IPA, nakładek ortodontycznych A-ligner, czy też indywidualnych retainerów. Leczenie dzięki precyzyjnemu planowaniu może być szybsze, a to z kolei pozwala na przyjęcie większej liczby pacjentów lub po prostu wdrożenie "work&life balance". Skaner Polorto umożliwia też bieżące monitorowanie postępu leczenia pomiędzy kolejnymi wizytami. Niewątpliwie bardzo ważna jest opcja delegowania zadań swoim asystentom i łatwa kontrola jakości pracy gabinetu.

Leczenie przezroczystymi nakładkami

Nowoczesny skaner Polorto pozwala na wykonanie nakładek na podstawie skanu uzębienia, sprawdzenie postępów leczenia nakładkowego, czy też jego ewentualną korektę. Możliwe jest dostarczanie nakładek seriami po 5 lub produkcja lokalna, nawet we własnym gabinecie.

Implantologia

Pacjentka w trakcie zabiegu stomatologicznego

Cyfrowe projektowanie Pozycji implantów

Dysponując cyfrowym modelem uzębienia możliwe jest planowanie zabiegów implantologicznych - precyzyjne zaplanowanie pozycji implantu w oprogramowaniu DDS-Pro,
a potem prowadzenie zabiegu nawigowanego. Stosowanie aparatów opartych na mini-implantach czasowych również nie będzie problematyczne. Oprogramowanie DDS-Pro umożliwia też planowanie zabiegów opartych o implanty zygomatyczne.

Skrócenie czasu zabiegu

Dzięki odpowiedniemu planowaniu, proces umieszczania implantu jest krótszy, a sam zabieg nawigowany i bardziej przewidywalny co wpływa na bezpieczeństwo lekarza i pacjenta oraz szybszą regenerację pacjenta po zabiegu.

wsparcie w czasie zabiegu

Dzięki wykorzystaniu cyfrowych modeli możliwe jest stworzenie szablonów implantologicznych, dzięki którym praca stomatologa w czasie zabiegu jest ułatwiona.

Chirurgia

Stomatologia cyfrowa, rtg zębów

Kompleksowe planowanie zabiegów

Wykonanie cyfrowego obrazu zębów pozwala na planowanie zabiegu osteotomii w oprogramowaniu DDS-Pro i wykorzystanie szablonu chirurgicznego.
Pozwala to na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu Le Fort I wykorzystując maski chirurgiczne. Dotyczy to również szablonów składanych dla implantów zygomatycznych i jednoczasowego zabiegu Le Fort I.

Usprawnienie pracy

Skaner może być wykorzystywany przez stomatologów na wielu etapach: diagnozy, planowania i leczenia. Ułatwia on działania interdyscyplinarne dzięki wielu kompatybilnym programom dostarczanym od razu ze skanerem. Wspomaga komunikację z pacjentem dzięki obrazowaniu 3D.

Większe bezpieczeństwo

Cyfrowe planowanie zabiegów odbywa się w krótszym czasie, sam zabieg może być nawigowany i bezpieczniejszy. To wszystko wpływa na komfort pracy lekarza oraz wrażenia pacjenta.

Protetyka

Technik stomatologiczny, protetyka

Projektowanie prac

Skaner wewnątrzustny Polorto dostarcza niezbędny materiał do cyfrowego projektowania prac protetycznych - a więc cyfrowy model uzębienia pacjenta. Wykorzystując takie podejście można projektować korony, mosty, wypełnienia inlay/onlay czy licówki.

Sprawna komunikacja z laboratorium

Cyfrowy obraz uzębienia pacjenta pozwala na natychmiastowe wysłanie go do laboratorium. Technicy mają szczegółowy obraz, na podstawie którego możliwe jest wykonanie precyzyjnych prac protetycznych. Skaner ułatwia i znacząco przyśpiesza współpracę z laboratorium. Nie ma przy tym żadnych opłat za tzw. "inbox".

Wizualizacja efektów

Urządzenie pozwala na przedstawienie wizualizacji pacjentowi. Dzięki technologii cyfrowej i odpowiedniemu oprogramowaniu możliwe jest zobrazowanie spodziewanych efektów po zakończeniu prac protetycznych przed ich wykonaniem.

Laboratoria

Model stomatologiczny 3d

Sprawna współpraca z gabinetem

Praca w środowisku cyfrowym oznacza mniej błędów oraz sprawną komunikację - przesyłanie projektów prac do akceptacji, otrzymywanie kompletnych danych do zleceń itp. Przy okazji tworzona jest EDM (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna) dla której udostępniamy dostęp do Szyny P1 poprzez oprogramowanie Ortonet.

Wysoka precyzja i jakość danych

Dobrze wykonany skan jest bezcennym materiałem diagnostycznym - nie zaginie, nie zajmuje miejsca, jest bardzo precyzyjny, może być łatwo przekazany dowolnemu odbiorcy w ciągu sekund. Wypełnia to formalne/Ustawowe wymogi dla dokumentacji medycznej.

Digitalizacja fizycznych MODELI

Skaner wewnątrzustny Polorto umożliwia skanowanie modeli gipsowych. Pozwala to na szybką i łatwą digitalizację archiwum modeli gipsowych, zmniejszenie kosztów magazynowania, łatwego wyszukiwania danych. Skan w pełni zastępuje wycisk.

Strona dla profesjonalistów medycznych  

Strona skaner.polorto.pl przeznaczona jest dla profesjonalistów medycznych lub osób związanych z branżą stomatologiczną.

 

Klikając "Tak, potwierdzam" oświadczasz, że jesteś taką osobą. 

 

Jeśli nie jesteś profesjonalistą medycznym wybierz "Nie jestem profesjonalistą medycznym"