fbpx

Jakie jest zastosowanie skanera wewnątrzustnego?

zastosowanie-skanera-wewnątrzustnego

Skaner wewnątrzustny do urządzenia, które pozwalają na szybkie pozyskanie obrazu uzębienia pacjenta w wersji cyfrowej. Może być wykorzystany w każdym gabinecie stomatologicznym i laboratorium. Urządzenie znajduje zastosowanie w stomatologii zachowawczej i specjalistycznych takich jak: ortodoncja, protetyka, implantologia czy chirurgia. Szerokie zastosowanie skanera wewnątrzustnego powoduje szybki zwrot z inwestycji i wygodę podczas jego użytkowania. Sprawdź, dokładnie jest skaner wewnątrzustny Polorto oraz jak z niego korzystać!

Skaner wewnątrzustny – podstawowe informacje

Zastosowanie skanera wewnątrzustnego Polorto jest bardzo proste za sprawą jego lekkości oraz szybkości, co wyróżnia go na tle innych tego typu urządzeń na świecie. Uzyskanie  dostępu  do stanu uzębienia pacjenta w 2 do 4 minut (obie szczęki). Nie sprawia przy tym dyskomfortu badanemu, co jest szczególnie ważne dla osób z silnymi odruchami wymiotnymi.

Skaner wewnątrzustny pozwala na zrobienie kroku ku stomatologii cyfrowej, która staje się pomocna i zakorzenia się w stomatologii. Dentyści na całym świecie przechodzą z leczenia konwencjonalnego na cyfrowy, ponieważ jest to opłacalne. Technologia cyfrowa polega na ocenie wyników w promowaniu estetyki produktów i poprawy leczenia. 

 „Od skanu 3D do druku 3D” – aplikacja skanera wewnątrzustnego

Urządzenie jest stosowane w typowych gabinetach i laboratoriach. Pozwala na pozyskanie materiału diagnostycznego oraz digitalizację danych. Używanie skanera rozpoczynającego proces tworzenia się z:

 • pozyskanie danych 3D pacjenta,
 • diagnozy wspomaganej komputerowo,
 • Urządzenie do leczenia z użyciem profesjonalnego oprogramowania typu CAD,
 • zestaw produktów dentystycznych (CAM), w tym:
  • modele szczegółowe,
  • transferów dla implantów,
  • szablonów chirurgicznych,
  • wosk-upów,
  • ustalić ustalenia,
  • alignerów,
  • transferów ortodontycznych,
  • niestandardowych łyżek wyciskowych
  • i innych.

Poprzez cyfryzację możliwe jest natychmiastowe pozyskanie danych pacjenta do technik w celu wykonania pracy. 

Skaner Polorto nie wymaga opłat licencyjnych podczas eksploatacji. dodatek do zwrotu z inwestycji. Wystąpiliśmy również z inicjatywą dla osób ostrożnych, co do zakupu skanera. Oferuję przez kupna skanera ofertę również wynajem oraz sprzedaż ratalną. Umożliwiono również przegląd rocznej gwarancji na okres 3 lat. 

Co wyróżnia Polorto? Zastosowanie skanera wewnątrzustnego

Skaner wewnątrzustny Polorto jest mały, lekki i pomocny dzięki towarzyszącemu mu pełnemu zestawowi specjalistycznego oprogramowania. tego, urządzenie rozpoznaje inteligencję, wygodę, precyzję oraz skanowanie.

Nasz pracownik jak działa skaner wewnątrzustny bezpośrednio w działaniu, poprzez demonstrację na żywo, co pozwala Ci włączyć z funkcji graficznej pracy i włączyć ją samodzielnie.

Rozmiar

Skaner wewnątrzustny Polorto jest podejrzanym i jednym z najlżejszych prokuratorów na rynku. Jego rozmiar i waga pełnego komfortu podczas badań zarówno stomatologowi, jak i pacjentowi.

Precyzja

Niewielkie gabaryty osiągają najwyższą jakość skanowania. Urządzenie dokładnie i szybko pobiera obraz stanu uzębienia pacjenta. Pozyskany materiał jest dokładniejszy niż fizyczny wyciski. Dokładność skanowania do 10 mikronów.

Bardziej efektywna praca

Szybkie i proste pobranie danych do diagnostyki działającej podczas pracy. Skanowanie trwa około 4 minut (dla obu szczęk) iw razie potrzeby, można powtórnie wytwarzać  (“doskanować”)  obraz fragmentów zgryzu. Nie wymaga jednak rozpoczynania badania od początku.

Oszczędność miejsc

Wyparcie fizyczne wycisków (i fizyczne modele) przez skanery umożliwiają zgubienie miejsca w gabinecie i likwiduje utrzymanie utrzymania specjalnego magazynu do przechowywania wskaźników diagnostycznych.

Niskie koszty użytkowania

Cyfrowe przesyłanie skanu uzębienia pacjenta oraz brak konieczności korzystania z gipsu powodują znaczne obniżenie kosztów. Ważne jest, że wraz ze skanerem dostarczane jest oprogramowanie użytkowe. Jest też opcja do pracy zgodnie z wymogami EDM (Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) i szyną P1. Jeden skan zastępuje dzięki dostarczanemu oprogramowaniu wiele dotychczas osobnych działań. Prowadzimy też politykę cenową pilnując atrakcyjnej ceny samego urządzenia.  

Oszczędność czasu

Oprócz korzyści finansowych, dzięki skanerom, możemy zyskać dużo czasu. Przy używaniu skanera można delegować (asyście) nie tylko proces skanowania ale i wiele procesów przygotowania danych czy wstępnego projektowania leczenia. Szkolimy asystentów tak (zobacz nasze szkolenia), aby lekarz pełnił wiodącą rolę i mógł jednocześnie szerzej skorzystać z pracy własnej kadry. Szybki przebieg pobrania obrazu zębów oraz natychmiastowe przesyłanie danych znacząco to ułatwia.

Jakie oprogramowanie jest potrzebne do obsługi skanera?

W zestawie ze skanerem dołączone jest gotowe, już wgrane, certyfikowane medycznie polskie oprogramowanie, które pozwala na pracę w typowym gabinecie ze zbiorem danych pacjenta (Ortonet), w ortodoncji (DDP-Ortho), implantologii i chirurgii (DDS-PRO), w laboratorium (lub własnym technikiem) – oprogramowanie DTS. Urządzenie może być wykorzystywane podczas pracy w każdym gabinecie i z dowolnym laboratorium.

Eksperci Polorto zadbali o wysokiej jakości, certyfikowane i dedykowane poszczególnym użytkownikom oprogramowanie dla każdego obszaru, w którym może być wykorzystywany skaner wewnątrzustny lub pliki wynikowe. Oprogramowanie jakie dostarczamy ze skanerem jest proste w użyciu i znacznie zwiększa wydajność i efektywność w pracy. Jest też bardzo stabilne, pracują na nim tysiące stomatologów na całym świecie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz wyszukując oprogramowanie DDS-Pro dedykowane implantologom oraz chirurgom, DDP-Ortho ortodontom, a DTS laboratoriom, klinikom z własnym technikiem i drukarniom 3D. Z kolei oprogramowanie Ortonet odpowiada na potrzeby gabinetów stomatologicznych i EDM.

Jak przebiega badanie skanerem?

Badanie skanerem jest bardzo proste, szybkie i przyjemne według ocen pacjentów! Z obsługą urządzenia poradzi sobie każda osoba bez najmniejszego problemu. Pełny stan uzębienia pacjenta można uzyskać w około 4 minuty. Do otrzymania dokładnego materiału diagnostycznego wystarczy kilka kliknięć i ruchów.

Posługiwanie się skanerem wewnątrzustnym jest bardzo łatwe i intuicyjne. Jak zatem wygląda przebieg skanowania? Wystarczy, nacisnąć przycisk Start, który włącza światło strukturyzowane. W tym momencie na monitorze wyświetla się obraz uzębienia pacjenta w formie 3D oraz 2D. Dzięki temu lekarz jest informowany, na jakim etapie skanowania się znajduje i które obszary wymagają zebrania dodatkowych informacji. Pozyskane materiały można obracać i powiększać. Aby przerwać skanowanie, wystarczy nacisnąć przycisk Pauza lub Koniec.

Po zakończonym działaniu warto przejrzeć cały uzyskany obraz. Jeżeli zdarzy się, że pewnych danych będzie brakować, można to szybko rozwiązać. Wystarczy po raz kolejny wcisnąć przycisk Start. Następnie należy uzupełnić skan w wybrane fragmenty. Voilà! Cyfrowy obraz szczęki gotowy w mniej niż 2 minuty!

Wszystkie informacje, jak korzystać z urządzenia są szczegółowo opisane w instrukcji. Dodatkowo możliwe jest też umówienie bezpłatnej konsultacji, aby dowiedzieć się jak stosować skaner w gabinecie.

Kiedy stosować badanie skanerem?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, zastosowanie skanera wewnątrzustnego Polorto jest szerokie. Może być wykorzystywany w różnych dziedzinach stomatologii oraz laboratoriach.

Leczenie ortodontyczne

Skaner wewnątrzustny Polorto daje możliwość zapisania materiału diagnostycznego, koniecznego do leczenia. Urządzenie często wykorzystuje się w ortodoncji ze względu na tworzenie sztucznego obrazu zębów, co zastępuje fizyczny wycisk i model gipsowy. Skaner pozwala również na wykonanie aparatów oraz przezroczystych nakładek na zęby. Dużym wykluczeniem urządzenia jest również możliwość weryfikowania przebiegu leczenia. Monitorowanie leczenia. Ortodonci budują, że dzięki skanerowi, ograniczają niedopasowanie wykonanego aparatu do zgryzu pacjenta.

Prace protetyczne

Stomatolodzy inspektorzy do tworzenia koron, implantów, mostów oraz licówek.

Implantologia i chirurgia

Skaner wewnątrzustny z oprogramowaniem umożliwiającym cyfrowe projektowanie lokalizacji implantów, wydruk transferów implantologicznych, nawigowania efektu osteotomii oraz szablonów chirurgicznych. 

Laboratorium

Skaner pozwala na digitalizację (z wycisków lub modeli) oraz wykonywanie pracy w sposób cyfrowy.

Niezarzecznie można ocenić, że skanery wewnątrzustne wzrostu się standardem w stomatologii. Urządzenia dzięki korzyściom, które za siebie niosą, będą coraz częściej wspomagane w gabinetach i laboratoriach.

 

Skontaktuj się z nami  tutaj

Strona dla profesjonalistów medycznych  

Strona skaner.polorto.pl przeznaczona jest dla profesjonalistów medycznych lub osób związanych z branżą stomatologiczną.

 

Klikając "Tak, potwierdzam" oświadczasz, że jesteś taką osobą. 

 

Jeśli nie jesteś profesjonalistą medycznym wybierz "Nie jestem profesjonalistą medycznym"